ЗОШ І-ІІІ ст. смт Мар'янівка
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
25.04.2019 10:46

 

НАКАЗ

10 червня 2016 року смт. Мар’янівка №80

Про підсумки роботи Марянівського

освітнього округу в 2015/2016 н.р.

На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указу Президента України №344/2013 від 25.06.2013р. «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Постанови Кабінету Міністрів України №777 від 27.08.2010 року «Про затвердження Положення про освітній округ», розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2012р 3675 «Про схвалення методичних рекомендацій щодо складання регіональних планів створення освітніх округів та модернізації мережі професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі шкіл – інтернатів» та на виконання наказу райво від 01 вересня 2014р. №158 «Про організацію роботи освітніх округів району у 2014-2015 навчальному році» був поновлений Договір Мар’янівського освітнього округу про спільну освітню діяльність суб’єктів ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Мар’янівка,с. Борочиче, с.Брани,ЗОШ І-ІІст. с.Борисковичі, ЗОШ І ст.с. Довгів, с.Широка, с.Цегів, ДНЗ смт.Марянівка, с.Цегів, с.Борочиче, с.Брани, Рада округу та методична рада працювала за складеним планом на 2015-2016 н.р.

З метою ефективного управління округом та забезпечення координації його діяльності утворено Раду округу, до якої увійшли керівники суб’єктів округу, представники місцевих органів виконавчої влади, представники органів місцевого самоврядування.

Опорним закладом освітнього округу визначено ЗОШ IIII ст. смт. Мар’янівка – виходячи із забезпеченості кваліфікованими педагогічними кадрами, сучасної матеріально-технічної бази, навчально-методичної бази, а також враховуючи зручне розташування.

Рада округу погоджує свої рішення з районним відділом освіти, молоді та спорту співпрацює у відповідності до Положення про освітній округ, керує роботою методичної ради, сприяє діяльної соціальної та психологічної служб. Був розроблений та затверджений начальником відділу освіти, молоді та спорту єдиний навчальний план ,розклад навчальних занять,режим роботи суб’єктів округу. У своїй діяльності керується принципами відкритості, демократичності та власності.

У навчальних закладах округу успішно вдалося вирішити кадрову проблему. Всього в окрузі працює 109 вчителів.

У 2015/2016 навчальному році науково-теоретична і методична робота округу була спрямована на створення умов для підвищення рівня науково-методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду.

З метою координації діяльності педагогічного колективу Мар’янівського округу була проведена спільна педагогічна рада на тему: «Про роботу педагогічних колективів з обдарованою молоддю Мар’янівського освітнього округу».

На базах шкіл округу були проведені районні семінари, а саме: з музичного мистецтва – ЗОШ І-ІІІ ст. с.Брани , з інформатики, англійської мови - ЗОШ І-ІІІ ст. с.Борочиче; з хімії, образотворчого мистецтва, математики, педагогів – організаторів. – ЗОШ І-ІІІ ст. смт Мар’янівка

На базі округу був проведений районний семінар директорів, в ході якого провели на високому методичному та професійному рівні уроки вчителі-предметники: М.А.Прихода з української мови в 8-А класі, Н.О.Романюк – зарубіжної літератури в 5-Б класі, Т.С.Ільчук з біології в 11 класі, С.С.Чайковська з предмету «Я і Україна» в 3-А класі, Г.В.Маткевич з англійської мови в 7-А ласі, С.М.Куліба з фізкультури в 7-Б класі. Методичну роботу школи у формі семінару – практикуму представив заступник директора з навчально-виховної роботи Зінчук О.Є. з творчою групою вчителів у складі О.Г.Поплавської, Т.В.Суднік, В.П.Фандич, О.В.Іваницької.

Пратичний психолог Ж.В.Наквацька провела семінар-практикум по усуненню стресових ситуацій вчителів. Неповторна композиція «Хресна дорога» підготовлена заступником директора з виховної роботи В.І.Бролінською та педагогом організатором З.А.Остап’юк вразила професійним виконанням учнів учасників семінару.

 

Самоосвіті педагогів сприяє методична робота, що проводиться за планом роботи методичної ради та планом роботи ММО з української мови та літератури, математики, світової літератури, фізики, географії, історії, біології, хімії, англійської мови, початкових класів. В процесі роботи виправдали себе такі форми роботи як моделювання уроків, відвідування і обговорення уроків, проведення обміном досвіду роботи, розробка рекомендацій щодо змісту, методів, форм освітнього процесу, використання різнорівневих завдань.

Складений спільний графік проходження атестацій педпрацівників по фахах, проходження курсів. За 2015-2016 н.р. проатестовано - 24 вчителів, з них отримали: 4 - присвоєно кваліфікаційну вищу категорію, 10 - підтверджено кваліфікаційну вищу категорію; 3 - присвоєно звання «старший вчитель», 2- підтверджено звання «старший вчитель», 1 - підтверджено кваліфікаційну першу категорію; 5 - встановлено другу кваліфікаційну категорію, 2 - підтверджено кваліфікаційну другу категорію, 1 - підтверджено кваліфікаційну категорію спеціаліст ( 8 розряд).

Результативністю та організованістю відзначаються проведення окружних предметних олімпіад, проведення конкурсів з української мови імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка. За результатами олімпіад ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад у 2015/2016 н.р. школи отримали призові місця, а саме: Мар’янівка – 7 , Борочиче - 5, Брани - 4. Слід відзначити систему роботи з обдарованою молоддю вчителів з таких предметів, як математика,англійська мова, фізика, хімія, історія, правознавство, економіка,українська мова, трудове навчання. Призові місця отримали в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, а саме: Борочиче- 2, Брани – 1, Мар’янівка- 1. Учні ЗОШ смт. Мар’янівка отримали призові місця в обласному конкурсі «Птах року – 2016», обласному етапі всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад», районному конкурсі читців творів Т.Шевченка.Потрібно проаналізувати на засіданнях ММО причини відсутності призерів з інших предметів та розробити план роботи .

В районному огляді-конкурсі «Срібні дзвіночки» 1 місце здобула І-ІІІ ст. с.Борочиче .

Основною метою методичної роботи школи вбачалось впровадження нового державного стандарту початкової освіти та вивчення державного стандарту базової середньої освіти.

На базі опорної школи працювала школа молодого педагога з математики (керівник Поплавської О.Г), з української мови ( керівник М.А.Прихода), з англійської мови ( проводив урок вчитель С.В.Шиманський). У ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Борочиче працювала школа молодого педагога вчителів початкової школи (керівник Вілюк С.В.). Кращі вчителі округу входили до складу районних комісій: Демчук Л.В., Поплавська О.Г., Романюк Н.О., Прихода М.А., О.Р.Косинська Осоховська О.Б.,Т.М.Мороз, Н.Б.Луговська

Проводиться пошуково-педагогічна робота з обдарованими та здібними учнями. Результативно працює секція МАН (психологія) ЗОШ І-ІІІ ст.. смт. Мар’янівка ( керівник Ж.В.Наквацька) та секція екологія ( керівник В.П.Фандич) .

Педагоги округу систематично беруть участь у районній виставці дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Горохівщини». У 2016 році педагоги округу отримали подяку відділу освіти, молоді та спорту, а саме: Поплавська О.Г., Ільчук Т.С., Рубаха І.Г. (ЗОШ І-ІІІ ст.. смт. Мар’янівка), Васюренко О.М. ( ЗОШ І-ІІІ ст. с. Борочиче), Зубкевич І.В. ( ЗОШ І-ІІ ст. с. Борисковичі), Мороз Т.М. ( ЗОШ І-ІІІ ст. с. Брани).

Велика увага приділяється роботі інформаційного забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів. В усіх школах діють кабінети інформатики, комп’ютерна техніка використовується не лише у навчальному процесі, а для введення управлінської, адміністративно – господарської діяльності, наявний інтернет, школи мають власні веб-сайти та електронні пошти. Практично всі педагоги використовують мультимедійні презентації. Слабкою стороною роботи округу є недостатнє забезпечення проекторами в школах округу, відсутність інтерактивної дошки в опорній школі, відсутність безпровідної швидкісної мережі Інтернет на території округу, відсутність сучасної комп’ютерної техніки у більшості закладів округу.

Охоплено навчанням дітей з особливими потребами - 7, щороку оновлюється банк даних дітей з порушеннями … навчальних закладів округу. На базі опорної школи є навчальні програми для вчителів індивідуальної форми навчання.

Велику увагу рада округу приділяє профільному навчанню. В окрузі проводиться діагностичне анкетування психологом, батьківські збори, врахування побажання батьків та дітей, що дає змогу відкривати профільні класи, класи з поглибленим вивченням, факультативи, гуртки. В окрузі діють профілі:ЗОШ І-ІІІ ст. с.Борочиче біолого-технологічний, біологічний, ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Брани філологічний ( українська мова), ЗОШ смт. Мар’янівка екологічний, філологічний (українська мова). Введено класи поглибленого вивчення української мови в ЗОШ смт. Мар’янівка та історії в ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Борочиче. Слабкою стороною цього питання є низькі показники наповнюваності класів у майже всіх школах округу. Загрозою є відтік учнів 9 класів та неможливість сформування профільних класів. Результативності профільного навчання сприяло б підвезення учнів округу по їхніх запитах.

Важливе значення у системі роботи округу має психологічний супровід. Практичні психологи Наквацька Ж.В., Трачук О.Я., Ковальчук Н.С. створили моделі психологічного супроводу до профільної підготовки та профільного навчання, дітей з особливими потребами.

На базі ЗОШ смт. Мар’янівка в січні 2016року відкрився спортивний комплекс, в якому були проведені районні та окружні змагання з волейболу, футболу. Відкрито спортивні секції ДЮСШ з футболу, боксу, дзюдо для хлопців і дівчат, що дає можливість учням округу розвивати свої здібності.

На базі опорної школи проводилися спортивні змагання округу з міні футболу(весна,осінь), переможцем округу стала команда ЗОШ І-ІІІ ст. смт Мар’янівка, яка на районних змаганнях отримала 3 місце. ЗОШ І-ІІІ ст. с.Брани отримали загальнокомандне 3 місце з легкої атлетики, 7 індивідуальних спортивних нагород, 2 місце з естафети в Козацькому гарті. Учні ЗОШ І-ІІІ ст. с.Борочиче отримали в районі 1 місце з легкоатлетичного кросу та стрибків, загальнокомандне 6 місце в Козацькому гарті.

Виховна робота спрямована на виховання компетентнісного підходу в розвитку особистості школяра. В окрузі працює рада «Старшокласник» в яку входять 11 учнів шкіл округу. Всі школи округу є активними учасниками волонтерського руху : збирали кошти, продукти, одяг, виготовляли маскувальні сітки, провели заходи «Напиши листа солдату», «З днем народженням Надія Савченко», «Подаруй оберіг і малюнок солдату», проведені зустрічі з учасниками АТО та отримали прапори в знак подяки.

Всі школи прийняли участь у виставці декоративно- прикладного мистецтва.

В окрузі є лише один шкільний автобус с. Брани, що дає змогу забезпечити підвіз учнів і вчителів на різноманітні заходи в районі, але слабкою стороною є великі витрати на утримання автотранспорту, недостатнє фінансування на паливо, складність розробки маршрутів, які задовольняли б усіх суб’єктів округу.

Налагоджено працюють бібліотеки округу, проводять тимчасовий перерозподіл бібліотечного фонду підручників, науково – методичної, художньої літератури суб’єктів округу (за потреби). Проблемою бібліотек залишається відсутність підручників у профільних класах округу.

В червні 2016 року проведений звіт голови ради округу .

Виходячи з вищесказаного

Н А К А З У Ю :

  1. Продовжити роботу Марянівського освітнього округу.
  2. Керівникам шкіл округу
  1. Здійснити аналіз результатів проведених олімпіад, ЗНО, конкурсів у 2015- 2016 н.р.
  2. З 01.09.2016 року передбачити не менше трьох виїзних засідань у кожному МШМО. Роботу МО спрямувати на підвищення рівня професійної майстерності вчителів та ефективності навчально-виховного процесу.
  3. Виявляти обдарованих та здібних учнів із шкіл округу для залучення їх до наукової роботи.
  1. Висвітлювати роботу освітнього округу на сайті школи.
  2. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор О.ОСОХОВСЬКА

 

 

 

 

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019