ЗОШ І-ІІІ ст. смт Мар'янівка
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
15.07.2020 22:08

Національний скарб – українська книга

     Мета: Дати учням загальні відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, як коштовний скарб, в якому джерело мудрості,накопиченої віками. Ознайомити з основними історичними етапами створення книги,дати загальні поняття про процес виготовлення книги в наш час. Виховати у дітей повагу і любов до книги,зацікавити їх читанням.

     Книга – це велике диво створене людиною. Ще не вміючи читати, ми розглядали малюнки до казок, cлухали цікаві історії, які читали нам бабусі та батьки. Щодня ми маємо справи з книгою в школі,вдома,навчаючись у ВУЗі.

     Книжка…. Для одних – це скарб неоціненний, для інших – річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх – данина людині, розкіш, додаток до хатнього інтер’єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить. Шана і любов до книги починається з колиски, йде від батька – матері. Сімя в якій не читають книжок – духовно не повноцінна.Та й як можна не любити книгу? Сьогодні книга скрізь із нами. І в книг як і в людей, своє життя, своє минуле, своє майбутнє. Є книги, які приваблюють до себе читачів будь – якого віку.

     Те, що книга – джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші. Крім цього, книга є унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги – покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості й насиллю, врятувати наш не повторний світ. Шанувальники книг постійно знаходяться в оточені нових відкриттів, книга для них стає порадником та джерелом натхнення.

     Як відомо в Україні основоположником друкування є Іван Федоров, який у місті Львів 25 лютого 1574 року випустив українську друковану книгу « Апостол». В знак пошани в м. Львові встановлено пам’ятник. З поміж безліч книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті,що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належить « Кобзар» Т.Шевченка, це книга, народ яку поставив на перше місце, серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Ці книги відтворюють в душах повагу до героїчних предків, народжують у серцях найкращі почуття.

     Отож, шануйте книгу, любіть, бережіть. Бо в ній велика сила, в неї вкладено велику працю і мудрість багатьох людей. Ніколи не буває самотньою та людина для якої друг – книга. Народна мудрість говорить « У того багато друзів, у кого великий друг – книжка».

         « Мова наша, мова –                     « Мово рідна! Тобі рости

Літ минулих повість,                        Й не в’януть зроду,

            Вічно юна мудрість,                        Квітнуть у поемах і віршах,

              Сива наша совість.                         Бо в тобі – великого народу

                                                                 Ніжна і замріяна душа».

Важливою ланкою праці шкільного бібліотекаря є гурткова робота. При шкільній бібліотеці діє гурток палітурної справи "Живи книго". Відвідують гурток учні 5-6 класів.

Метою й основним змістом роботи є:

  • виховувати в учнів любов, повагу та бережливе ставлення до навчальної книги;
  • навчити дітей правил продовження життя книг;
  • навчити гутківців надавати першу допомогу підручникам в разі їх пошкодження.

Робота "Книжкові лікарні" здійснюється щодо збереження раціонального використання учнями підручників, виховання у підростаючого покоління бережливого ставлення до навчальної книги. Завдяки цим заходам книжковий фонд зберігається краще, значно менше книг підлягають списанню, а діти навчаються берегти і шанувати книги. За вересень-жовтень відремонтовано, підклеєно 47 книг.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Василь Олександрович Сухомлинський  вважав, що, - "Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний ". Його творчість - його "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти. Прожив В. О.Сухомлинський зовсім мало - 51 рік. За своє коротке життя письменник зробив дуже багато для дітей та загалом педагогічної науки. Він залишив неоціненну літературну спадщину: 41 монографію і брошуру, більше 600 статтей, 1200 оповідань і казок. Твори Сухомлинського - то щирі і мудрі уроки великого душею і талантом вчителя, видані 53 мовами світу. Вони розкривають перед нами красу навколишнього світу й рідного слова, навчають людяності й мудрості. 

На честь 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського з метою ознайомлення учнів з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника у бібліотеці презентовано виставку "Василь Сухомлинський - учитель любові та добра"

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 №931 Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Україні з 01.10.2018р. по 31.10.2018 р. проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини", присвячений 100-річчю  від дня народження В. О. Сухомлинського.

Бібліотека ЗОШ І-ІІІ ст смт. Мар'янівка долучилася до проведення місячника. Відповідно складеного плану було проведено наступні заходи:

Виставка, присвячена 100-річчю з дня народження

відомого педагога, поета,

письменника - В. О. Сухомлинського.

"Історія одного життя"

 

Конкурс дитячих ілюстрацій до оповідань казок В. О. Сухомлинського "Малюю улюблену казку"

Майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва  - техніки рукоділля (азів орігамі, виготовлення іграшок-саморобок, виробів з паперу)

Педагогічні читання, присвяченні 100 – річчю з дня народження видатного педагога В.О. Сухомилинського.

Читати матеріал повністю.

Виховний захід: "Я голосую за мир"

 

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020